مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ

همانطور که می دانید بوکال فت چربی بین استخوان گونه و استخوان فک در صورت شما است. این پدهای چربی به شکل گیری فرم صورت شما کمک می کند. برداشتن بوکال فت یک عمل جراحی برای برداشتن چربی در این ناحیه از صورت شما است. این کار می تواند ساختار استخوانی صورت شما، به خصوص استخوان گونه و نواحی توخالی بین گونه ها و خط فک را برجسته کند. گاهی اوقات به این روش کوچک کردن گونه نیز می گویند. لیفت صورت روشی محبوب برای جوانسازی در بیمارانی است که می خواهند علائم پیری را اصلاح کنند.

روش های مختلفی برای لیفت صورت وجود دارد که از آن جمله می توان به لیفت صورت با استفاده از لیزر، لیفت با استفاده از بوتاکس، لیفت با نخ، لیفت به روش هایفوتراپی و لیفت به روش اولتراپی اشاره کرد. . یکی از این روش های لیفت صورت که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیفت با نخ است. می دانیم که بعد از هر عملی، مراقبت های خاصی باید صورت گیرد و مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ نیز از جمله کارهایی است که باید انجام گیرد. ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن بیشتر صحبت کنیم.

نحوه لیفت صورت با نخ

ابتدا اجازه دهید در مورد نحوه لیفت صورت با نخ بیشتر بدانیم سپس در مورد مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ نیز صحبت خواهیم کرد. لیفت با نخ شامل قرار دادن نخ‌ های خاردار زیر پوست و سپس سفت کردن آنها برای بالا کشیدن بافت‌ های افتاده صورت است. در این روش از بخیه های موقت برای ایجاد لیفت ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می شود. به جای برداشتن پوست شل شده صورت بیمار با جراحی، به سادگی آن را با بخیه زدن قسمت هایی از آن معلق می کنند. این کار باعث می شود که پوست کمی به عقب کشیده شود و در نتیجه صورت را لیفت و سفت کند. نخ‌ ها علاوه بر ایده ‌آل بودن برای لیفت پوست، با پیری نیز مبارزه می ‌کنند به این صورت که با تحریک پاسخ درمانی بدن و وادار کردن بدن به هدایت موج ‌های زیادی از کلاژن به مناطق تحت درمان باعث از بین رفتن علائم پیری می شوند. این به دلیل نقش حیاتی کلاژن در روند پیری است. به عبارت دیگر، این فرآیند باعث جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت های صورت می شود.

لیفت صورت

بعد از لیفت با نخ چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟

حال سوال اینجا است که بعد از لیفت با نخ چه مراقبت هایی باید صورت گیرد؟ در پاسخ باید گفت لیفت با نخ در مقایسه با میکروبلیدینگ یا اپیلاسیون یک فرآیند ملایم است، اما همچنان ممکن است باعث آسیب رساندن به پوست شود. بنابراین پس از پایان این فرآیند، چه کاری می توانید برای تسکین پوست خود انجام دهید؟ در اینجا به برخی از مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ اشاره خواهیم کرد:

  • استفاده از گلاب؛ بلافاصله پس از لیفت با نخ از گلاب استفاده کنید که با توپ های پنبه ای می توان اعمال کرد. گلاب التهاب را کاهش می دهد و پوست را تسکین می بخشد. اگر گلاب دم دستی ندارید، می توانید از روغن نارگیل یا سایر روغن های طبیعی ملایم نیز استفاده کنید. با این حال، اگر بیرون گرم باشد، روغن ممکن است وضعیت را بدتر کند، بنابراین گلاب بهترین راه حل است.
  • آلوئه ورا؛ آلوئه ورا زمانی که نوبت به تسکین پوست می‌ رسد، در رتبه دوم قرار دارد. اکثر مردم از خواص تسکین دهنده آن آگاه هستند، زیرا برای درمان آفتاب سوختگی استفاده می شود. پس از لیفت با نخ، می توانید از لوسیون، عصاره یا پالپ طبیعی آلوئه ورا به نواحی آسیب دیده بمالید که درد پس از آن را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
  • یخ؛ یکی دیگر از مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ، استفاده از یخ است. در همه جا موجود است، ارزان است و عالی کار می کند. یک تکه یخ را برای مدتی در مناطق ملتهب نگه دارید تا پوست شما احساس بهتری پیدا کند. برای جابجایی آسان، تکه یخ را در یک دستمال قرار دهید، پارچه اضافی را به اطراف بپیچانید و از آن برای محافظت انگشتان خود از یخ زدگی استفاده کنید.
  • از پوست خود محافظت کنید؛ از پوست خود در برابر نور مستقیم خورشید محافظت کنید. به نواحی دردناک دست نزنید. پوست شما تحریک شده و حساس می شود و لمس کردن آن فقط اوضاع را بدتر می کند. با استفاده از کلاه یا با دوری از مناطق آفتابی تا چند ساعت پس از لیفت، آن را از نور مستقیم خورشید محافظت کنید. پوست تحریک شده و نور مستقیم خورشید به خوبی با هم ترکیب نمی شوند.

در این مقاله در مورد برخی مراقبت های بعد از کشیدن پوست با نخ مطالبی را عنوان نمودیم. اشاره کردیم که برای جوانسازی صورت کارهای مختلفی انجام می گیرد. روش های مختلفی برای این کار وجود دارند که یکی از این روش ها لیفت صورت با نخ است. بیان نمودیم که تاثیرات آن بر روی صورت به چه نحو خواهد بود. همچنین در مورد اینکه بعد از کشیدن پوست با نخ باید از برخی مواد و همچنین برخی کارها در جهت حفظ پوست، استفاده کرد، نیز به نکاتی اشاره کردیم و پیرامون این کارها توضیحاتی را ارائه نمودیم.